Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla4/templates/szab_3_3_1_v15/functions.php on line 194

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły gościli swoich rówieśników z partnerskiej szkoły z Eberswalde. Tym razem spotkanie poświęcone było poszukiwaniu niemieckich śladów w naszym mieście. Temat spotkania okazał się nie tylko ciekawą przygodą dla naszych przyjaciół z Eberswalde, ale również gospodarzy, którzy mogli się dowiedzieć więcej na temat Pomorza i historii Kołobrzegu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i wizyta w Muzeum „Patria Colbergiensis” wzbogaciły historyczną wiedzę obu grup.

Ciekawym punktem wymiany było również spotkanie z kołobrzeskim filokartystą, a zarazem nauczycielem naszej szkoły, Panem Ireneuszem Sawickim, który odkrył wszystkie tajemnice dawnych pocztówek, związanych z naszym miastem. Okazuje się, że mowa znaczków była równie ważna, co treść widokówki, ponieważ można było przekazać, w zaszyfrowany sposób, różne emocje skierowane do adresata karty.

Obie grupy udały się również do niemieckiego lapidarium, mieszczącego się przy ulicy Arciszewskiego, gdzie poprzez symboliczne zapalenie znicza uczcili pamięć dawnych niemieckich mieszkańców naszego miasta.

Ale nie tylko szukaliśmy niemieckich śladów! Równie ważne stało się także szukanie Wiosny! 21 marca postanowiliśmy przedsięwziąć coś szalonego i… udało się! Sesja retro w plenerze zakończyła się sukcesem! Romantyczne pozy przy kołobrzeskim bindażu, który zrekonstruowany jest na wzór przedwojennego, wypadły wspaniale! Również dworzec na chwilę stał się przedwojenny. Uczniowie chętnie zakładali dawne ubrania, płaszcze, kapelusze, chcąc przywołać atmosferę dawnych lat, łącząc ją z młodością swojego wieku. Nic nie łączy lepiej, niż wspólna zabawa i śmiech!

Ten punkt programu nie odbyłby się jednak bez uczniów z klas trzecich i czwartych technikum organizacji reklamy, którzy wykorzystali swoje talenty i umiejętności zdobyte w szkole, tworząc wyjątkową sesję retro. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy za wsparcie projektu!

Autor: I. Śliwiak

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok