Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla4/templates/szab_3_3_1_v15/functions.php on line 194

Uczniowie naszej szkoły w dniach 28 lutego-1 marca wzięli udział w VIII Sesji Dziennikarskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących z oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Pierwszego dnia Szymon Smoleński, uczeń klasy III e, uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez dziennikarza radiowego pana Adama Stacewicza. Zadaniem zespołów złożonych z uczniów różnych szkół było przygotowanie tekstu do nagrania radiowego. Efekty pracy młodzieży były następnie rejestrowane i oceniane. Uczniowie kształcili umiejętności dykcyjne, artykulacyjne, intonacyjne, przekonywali się, słysząc zarejestrowany własny głos, jak istotna w pracy dziennikarza radiowego jest nie tylko treść przekazu, ale i jego forma, takie detale, jak tembr głosu czy pauza uczyniona w odpowiednim momencie wypowiedzi.

Następnego dnia do Szymona dołączyły uczennice klasy I r: Julia Sichau, Aleksandra Walczak, Zuzanna Krupop i Sabina Socha. Wszyscy wysłuchali wykładów profesjonalnych dziennikarzy radiowych pani Katarzyny Węsierskiej-Kulik i pana Piotra Rybczyńskiego. Problematyka, jaką poruszali prelegenci, była bardzo interesująca, dotyczyła warsztatu radiowca i muzycznej strony pracy dziennikarza radiowego. Ze szczególnym zainteresowaniem młodzież wysłuchała również pani Gabrieli Jelonek, która na przykładzie własnego doświadczenia życiowego opowiedziała o tym, jak media studenckie mogą stać się trampoliną do dziennikarskiej kariery. Po każdym wykładzie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prelegentom.

Udział w VIII Sesji Dziennikarskiej był cennym doświadczeniem, które chętnie powtórzymy za rok.

Autor: Jolanta Tchórzewska

img 01

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok