Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla4/templates/szab_3_3_1_v15/functions.php on line 194

7 grudnia 2018 r. grupka uczniów klas I r, Ie, i IIe   wybrała się do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej na wernisaż wystawy obrazów Dariusza (Dariussa) Kalety Magiczny Lechistan. To było ważne wydarzenie w kalendarzu kulturalnym naszego miasta, a dla młodzieży niezapomniane przeżycie.

Konwencja military fantasy, w jakiej zostały wykonane dzieła, robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza na młodym widzu oswojonym z literaturą i filmami fantasy. Dariuss Kaleta zaprasza miłośników sztuki do niezwykłej krainy-Magicznego Lechistanu- w której obok postaci wojowników dawnych polskich formacji zbrojnych spotkamy żołnierzy współczesnego Gromu i mitologiczne hybrydy. To zadziwiające pomieszanie światów być może sugeruje, że walka ze złem trwa zawsze i wszędzie. Dbałość o szczegóły i niezwykły klimat tych dzieł sprawiają, że widz czuje się niemal jej uczestnikiem.

Pan Dariusz Kaleta, od lat związany z Kołobrzegiem, w opublikowanym przez Rzeczpospolitą rankingu 300 najważniejszych artystów od 1945 r. po czasy współczesne znalazł się na 81 miejscu.

Do połowy stycznia 2019 r. roku można oglądać tę wystawę. Gorąco polecamy!

Autor: Jolanta Tchórzewska

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok