Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla4/templates/szab_3_3_1_v15/functions.php on line 194

Dobiega końca drugi tydzień stażu naszych uczniów w Tech College, w duńskim Aalborg. Obfitował on, tak jak poprzedni, w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie rozpoczęli tydzień od zajęć teoretycznych, na których poznawali sposoby przyrządzania drobiu przez duńskich szefów kuchni oraz uczyli się układać menu z zaproponowanych przez siebie dań. Podczas wtorkowych zajęć doskonalili sztukę nakrywania stołu oraz dobierali wina do potraw. W środę przedstawili, w języku angielskim, ułożone przez siebie menu, a podczas praktyk w kuchni przygotowali produkty potrzebne do przyrządzenia próbnego uroczystego obiadu. Czwartek upłynął nam pod znakiem leśnych darów, gdyż Simon (wieloletni szef kuchni oraz mentor naszych stażystów) zabrał nas na wycieczkę do miejscowości Svinkløv oraz Slettestrand, gdzie w okolicznych lasach zobaczyliśmy jak wiele produktów jest na wyciągnięcie ręki: kosztowaliśmy dziko rosnący szczaw, owoce głogu, jabłka oraz grzyby. Praktyka w kuchni była nietypowa, albowiem zadaniem naszych stażystów było przyrządzenie dla siebie obiadu z wykorzystaniem zebranych podczas wycieczki produktów, a kuchnia znajdowała się w leśnej gospodzie, gdzie nasi kucharze mieli do dyspozycji piec opalany drewnem. Piątek był pierwszym, większym sprawdzianem umiejętności naszych podopiecznych, gdyż o godzinie 12:00 odbył się próbny uroczysty obiad, w całości przyrządzony oraz obsługiwany przez naszych uczniów. Menu jakie zaproponowali to: zupa-krem z ziemniaków podawana z małżami św. Jakuba, kurczak poussin z ziemniakami po angielsku i blanszowanymi warzywami, a na deser duńskie Æblekage (ciasto jabłkowe). Według duńskich nauczycieli, którzy wzięli udział w obiedzie, piątkowy sprawdzian został zdany na piątkę!

Autorzy: Elżbieta Kozber i Tomasz Stępowski

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok