Get Adobe Flash player

W dniu 18.06.14, odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej w składzie:

 1. Małgorzata Wietrzycka –przewodnicząca
 2. Iwona Kapelko –wychowawca klasy III i
 3. Wioleta Kawińska- wychowawca klasy II r
 4. Dariusz Antkiewicz- wychowawca klasy II i
 5. Tomasz Pokrywka- wychowawca klasy III r
 6. Anna Antkiewicz - nauczyciel przedmiotów zawodowych
 7. Wojciech Maczka - nauczyciel języka angielskiego

Komisja wyłoniła uczestników stażu do Danii w ramach projektu nr: 2013-1-PL1-LEO01-38351, tytuł projektu: "Staż w Aalborgu jako kreatywny komponent kształcenia zawodowego w zakresie grafiki komputerowej”. Zastosowano kryteria wyboru podane do wiadomości zainteresowanych na stronie www.ekonom.kolobrzeg.pl

Więcej…

Autor:A.Jasiulewicz

17 czerwca 2014r.w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Koszalinie Nasza Szkoła otrzymała kolejne wyróżnienie od Państwowej Inspekcji Pracy za udział w programie „Kultura bezpieczeństwa”, który był jednym z komponentów ogólnopolskiej kampanii promocyjno – informacyjnej „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, realizowanej przez PIP we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie. Szkoła otrzymała dyplom uznania za udział w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy za wzorowo przeprowadzony program „Kultura bezpieczeństwa”.

Więcej…

Autor: J.Kałucka

W niedzielę 15 czerwca br. w porcie na skwerze komandora S. Mieszkowskiego odbył się koncert charytatywny "Kołobrzeg pełen ciepła i serca". Koncert poświęcony był promocji albumu fotograficznego, w którym znajdują się zdjęcia  uczniów biorących udział w V-ciu edycjach konkursu organizowanego  przez  Miejską Energetykę Cieplną. W trakcie koncertu odbyła publiczna zbiórka pieniędzy na  kołobrzeskie hospicjum stacjonarne. Każdy kto wrzucił ”złotówki „do puszki stał się posiadaczem tego albumu. W trakcie promocji odbyły się występy młodzieży w, których udział brały nasze uczennice: wokalistka  A. Pryłowska ( Ir) i trzy cheerleaderki:  K.Rolla (Io), W.Rodź (Ir) i D .Grzesiak(IIr). Dziewczęta  swoimi występami zachwyciły  nie tylko kołobrzeską publiczność.

Więcej…

Autor: E.Wasilewska

W dnu 10 czerwca br.  w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkól Ekonomiczno –Hotelarskich odbyły się warsztaty pt. „Savoir vivre w pigułce”. W trwających po dwie godziny, dwóch edycjach warsztatów wzięło łącznie udział 42 uczniów pierwszej i drugiej klasy  Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu. Młodzież poznała obowiązujące zasady zachowania w  życiu  codziennym podczas  pozdrawiania, przedstawiania siebie i innych, składania i przyjmowania wizyt.  Uczniowie mogli dowiedzieć się również jak powinni zachować się przy stole w restauracji, dlaczego i jak stosować serwetki osobistego użytku. Poznali rodzaje sztućców, porcelany i szkła do podawania potraw i napojów oraz „mowę sztućców”, czyli sposób ich ułożenia na talerzu po  zakończeniu konsumpcji.  Ciekawym elementem warsztatów była nauka składanie różnych form serwetek, które  następnie uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu, jako wzór podczas nakrywania do niedzielnego obiadu. Zajęcia zakończyły się w restauracji Impresja,  gdzie przy wspólnym stole gimnazjaliści podczas konsumpcji pysznej zupy, dania głównego i deseru mieli okazję w praktyczny sposób wykorzystać nabytą w czasie warsztatów wiedzę i umiejętności.

 

Więcej…

Autor: J.Tchórzewska

Zadanie, jakie zostało postawione przed uczestnikami tegorocznej edycji Konkursu na małą formę literacką, nie było łatwe. Uczniowie musieli się wykazać ogromną wyobraźnią, pomysłowością, fantazją, bowiem pisali opowiadania w konwencji fantastycznej. Mógł to być utwór fantasy, horror czy science fiction. Okazało się, że młodzi autorzy są niezwykle kreatywni. Stopniowanie napięcia, niebanalna fabuła, zaskakujące zwroty akcji-oto walory najlepszych prac. W opowiadaniach pojawiają się  wprawdzie drobne błędy językowe i usterki kompozycyjne, ale mimo tych niedoskonałości, prace młodych adeptów sztuki pisarskiej są naprawdę godne uwagi, czyta się je z wypiekami na twarzy.
Jury postanowiło przyznać trzy równorzędne wyróżnienia: dla Joanny Wiśniewskiej z klasy III r za opowiadanie „Narodziny Zła”, dla Moniki Bryły z klasy II t za „Inwazję” i dla Dominika Kity z klasy In za opowiadanie „Z pamiętnika wybrańca mocy”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oceny celujące z języka polskiego, a uczniowie wyróżnieni zostaną dodatkowo nagrodzeni na  akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Autor: W.Barta-Waszak

11 czerwca odbyło się w CKP przedstawienie dla dzieci ze świetlicy przy Granicznej. Powodem zaproszenia był niedawno obchodzony Dzień Dziecka. Wolontariusze z internatu przygotowali dla dzieci  unowocześnioną wersję bajki „Kopciuszek” – były telefony komórkowe, facebook i taksówka zamiast karety z dyni. Dzieciom inscenizacja tak bardzo się podobała, że poprosiły autografy od aktorów. Wśród uczniów przeprowadzona została zbiórka cukierków jako poczęstunek dla dzieciaków. Uśmiechy i zadowolone buzie pozostaną na długo w pamięci wolontariuszy. W przedstawieniu udział wzięli: Małgorzata Kałamarz 2n, Paulina Domańska 3t, Milena Jurkiewicz 2b, Rafał Miara 3t, Maciej Mackiewicz 1n, Mateusz Hernoga 1b, Bartłomiej Wysocki 1t, Patrycja Mackiewicz 2b. Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawowały: wychowa internatu, Weronika Barta-Waszak oraz psycholog szkolny, Aleksandra Kazimierska.

Więcej…

Podręczniki do klas I - III

Podręczniki do klas IV obowiązujące od roku szkolnego 20011/12

Autor: R. Grodzka-Truszkowska, J. Zendran

Dnia 6 czerwca 2014r. odbyło się spotkanie uczniów  praktykantów Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Kołobrzeg. Podczas zajęć poruszano kwestie  przemocy, agresji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na bazie obejrzanego filmu pt. „Jak zostałem kaleką” przeanalizowano przyczyny i skutki ryzykownych zachowań młodych ludzi podczas wypoczynku letniego. Zwrócono uwagę na fakt, iż każdego roku w okresie wakacji ponad 700 osób w Polsce trafia na wózki inwalidzkie z powodu nierozważnego skoku do wody. Podczas spotkania zapoznano również uczniów z kompetencjami i obowiązkami  Straży Miejskiej oraz omówiono najczęściej naruszane przepisy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Więcej…

Autor: W. Barta-Waszak

W dniu 05.06.2014, Rafał Miara uczeń klasy 3t przygotował i przedstawił prezentację ma temat narkotyków. W swoim wystąpieniu ukazywał swoim rówieśnikom  jak dzielą się narkotyki, czym się charakteryzują oraz jakie mogą być skutki ich zażywania.
Tym wystąpieniem zakończyliśmy cykl prezentacji w Internacie na rok 2013/2014

Więcej…

Autor: A.Raducha

Dnia 29 maja w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich odbyły się warsztaty dla uczniów klas gastronomicznych na temat nowych technik kulinarnych. Prowadzącymi warsztaty byli: szef kuchni hotelu Pro-Vita Daniel Olas oraz doradca kulinarny Krzysztof Marciniak z Akademii Kulinarnej Farutex. Podczas warsztatów uczniowie zostali zapoznani z metodą gotowania w próżni (Sous vide), którą stworzono w połowie lat 70-tych  przez francuza - Georgesa Pralusa (zwanego ojcem sous vide), w celu podwyższenia jakości sporządzanych potraw. Metoda ta pozwala  na zachowanie pierwotnego wyglądu oraz struktury produktu w procesie gotowania.
Młodzież poznała i miała możliwość korzystać  z urządzeń potrzebnych  do gotowania tą metodą tj.: cyrkulatora temperatury oraz urządzenia wytwarzającego próżnię. Sprzęt ten jest bardzo drogi, co jest w pewnym sensie czynnikiem stanowiącym barierę dla niektórych kucharzy, którzy chcieliby się zająć tą nową metodą.

Więcej…

Autor: E.Pogorzelec

Anna Nowak - uczennica klasy II Technikum Hotelarskiego naszej szkoły została finalistką V edycji ogólnopolskiego konkursu „Jestem szefową”. Jej pisemna praca znalazła się w gronie 20 prac wybranych przez Kapitułę Konkursu z ponad 200 prac z całej Polski. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w dniach 10 – 13 czerwca 2014 r. w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Program pobytu w Warszawie przewiduje również spotkanie z Panią Prezydentową Anną Komorowską, zwiedzanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, warsztaty w firmie Procter and Gamble, wizytę w Sejmie, spotkanie z Posłami i Posłankami.

Autor: W.Barta - Waszak

W dniu 22.05.2014 r. w Internacie ZSE-H odbyły się dwie prezentacje. Pierwsza przygotowana przez Milenę Jurkiewicz z 2b dotyczyła negatywnych skutków palenia tytoniu zarówno czynnego jak i biernego. Druga prezentacja miała na celu promocję oddawania krwi. Damian Pabin z 2i przedstawił swoim kolegom i koleżankom wymagania jakie muszą spełniać by zostać Honorowymi Dawcami Krwi oraz korzyści z jej oddawania.

Więcej…

Autor: Z.Stankiewicz

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu zanotował  kolejny sukces w obszarze programów europejskich . Za taki właśnie sukces  należy uznać spełnienie  kryteriów  formalnych do ubiegania się o  kartę  jakości w obszarze  kształcenia i szkolenia zawodowego. Karta jakości jest równoznaczna z otrzymaniem akredytacji doświadczonej instytucji i prawem do aplikowania w uproszczonej procedurze w programie unijnym  Erasmus Plus. Przywilej do wystąpienia  o uproszczoną  procedurę wnioskowania mają tylko podmioty, które wykazały się odpowiednią ilością  i jakością  realizowanych projektów Programu Leonardo da Vinci. Należy nadmienić, że program Leonardo da Vinci (LdV) w bieżącej perspektywie 2014-2020, zastąpiony został przez  program Erasmus Plus,  i naturalne jest, że decydującym kryterium były osiągnięcia w realizowaniu projektów LdV. Kołobrzeski Ekonom  zrealizował liczne i innowacyjne, wysokiej jakości projekty . Aktualnie realizowany projekt z partnerem duńskim dotyczący technologii 3D, połączony z wyjazdem uczniów na staż do Danii, doskonale wpisuje się w innowacyjny trend.   Nie było zatem, żadnych problemów w spełnieniu wymogów do  ubiegania się  o uproszczoną procedurę wnioskowania w programie Erasmus. ZSE-H chce efektywnie aplikować i realizować projekty Erasmusa podnoszące jakość kształcenia zawodowego i finansujące w stu procentach wyjazdy uczniów na staże zagraniczne.

Autor: A. Jasiulewicz

Uczniowie naszej szkoły Magdalena Wiśniewska, Edyta Wojtków, Bartosz Macko, Katarzyna Piątkowska 12 maja 2014r ukończyli pilotażowe kursy e- learningowi. Otrzymali oni certyfikaty ukończenia kursów, które realizowane były przez Zakład Doskonalenia Zawodowego z Warszawy we współpracy z firmą TOMORROW, na zlecenie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Więcej…

Autor: A.Jasiulewicz

Kampania społeczna, realizowana pod hasłem „Bezpiecznie od startu” ma na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobywaniem podstawowej wiedzy nt. prawa pracy i zasad bezpieczeństwa pracy, a także kreowanie pożądanych postaw z zakresu kultury bezpieczeństwa pracy. W ZSE- H inspektor OIP ze Szczecina Paweł Danilewicz w ramach tej kampanii zapoznał młodzież z prawem pracy młodego pracownika. Interesujący wykład wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz filmy z monitoringu z zakładów pracy ukazujące wypadki przy pracy.

Więcej…

Autor: W.Kawińska

W dniu 21 maja w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyła się XIII edycja konkursu Targi Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomiczne Hotuga 2014. W tym roku uczniowie klas trzecich technikum hotelarskiego i technikum obsługi turystycznej zaprezentowali 8 stanowisk targowych następujących krajów: Ukraina, Hawaje, Rosja, Polska, Japonia, Irlandia, Australia i Austria. Jury w składzie: p. Andrzej Kotowski – Wiceprezes Zarządu Ośrodka Sanatoryjno–Wypoczynkowego POSEJDON, p. Małgorzata Swastek – Dyrektor Banku Zachodniego WBK w Kołobrzegu, p. Ryszard Woźniak-Prezes Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno–Uzdrowiskowego oraz p. Marta Zielińska-reprezentant Kołobrzegu na Międzynarodowych Targach Turystyki i Podróży w Kazachstanie dokonało oceny stanowisk według określonych kryteriów. Przygotowanie uczniów do konkursu analizowano nie tylko pod względem aranżacji i atrakcyjności stanowiska targowego, ale również brano pod uwagę poprawne stosowanie języka zawodowego, umiejętności promocji produktu turystycznego oraz posługiwanie się językiem obcym.

Więcej…

Autor: A. Kazimierska

13.05.2014r grupa wolontariuszy z Internatu ZSE-H w Kołobrzegu pod opieką wychowawcy Internatu, Mariusza Górnisiewicza oraz psychologa szkolnego, Aleksandry Kazimierskiej, wybrała się na spotkanie do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ogrodowej. Powodem tej wizyty była chęć poczęstowania pensjonariuszy DPS ciasteczkami upieczonymi przez uczniów. Od samego rana we wtorek uczniowie II i III klasy o profilu cukiernik, pod opieką nauczycieli zawodu- p. Joanny Zendran, p. Renaty Grodzkiej – Truszkowskiej, p. Anny Grabowskiej – Gieorgijewskiej - piekli babeczki drożdżowe oraz muffiny. Odwiedziny młodzieży sprawiły starszym ludziom wielką przyjemność. Były żarty, historie oraz wiele uśmiechu.

Więcej…

Autor:J.Kałucka

Ruszyła VII edycja ogólnopolskiej akcji ”Zbieramy krew dla Polski” organizowana przez sieć supermarketów Intermarche i Polski Czerwony Krzyż .Do tegorocznej akcji promocji HDK przyłączyli się nasi uczniowie, którzy zachęcali mieszkańców Kołobrzegu do dzielenia się bezcennym darem życia.

Więcej…

Autor: G.Januszewski

10 maja 2014r sobota o godz.11:00 w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie- al. Wojska Polskiego 63 odbył się okręgowy konkurs XVIII edycji z Upowszechniania Wiedzy Międzynarodowego Prawa Humanistycznego skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z tereny województwa zachodniopomorskiego. Udział wzięły uczennice naszej szkoły z kl. III r.- Bednarczyk Kamila i Mielczarek Aleksandra.

Tego samego dnia tj: 10 maja 2014r. odbyły się XXII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie. Brała w nich udział drużyna z naszej szkoły w składzie:

 • Małecka Karol- III e (kapitan)
 • Grudkowska Natalia- I n
 • Matczak Marcin- III k
 • Maszczak Kacper- II n
 • Wróbel Tomasz- I a
 • Kita Dominik- I n (rezerwowy)

Zajęliśmy VI miejsce w okręgu (województwie)

Autor: A.Raducha

W dniach 13-14 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich odbyły się 10 godzinne warsztaty kulinarne  w ramach projektu „Gotuj lokalnie” realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we  współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni, w których uczestniczyło 12 uczniów z  I i II klas  technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Celem warsztatów było przekazanie wiedzy nt. wykorzystywania regionalnych, tradycyjnych produktów najwyższej jakości w kreowaniu nowoczesnej kuchni polskiej przy jednoczesnym zastosowaniu krótkich łańcuchów dostaw. Uczniowie podczas zajęć zostali zapoznani z produktami lokalnymi, dostępnymi w naszym regionie oraz systemem jakości żywności (znaki jakości – system europejski i polski).

Więcej…

Autor: J.Kałucka

W IX edycji Olimpiady PCK z WIedzy o Honorowym Krwiodawstwie uczennice: Anna Nowak IIn,Paulina Włodarczyk IIb i Pola Raszkiewicz -maturzystka zespołowo zajęły I-miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.Nagrodę dla każdej z dziewcząt ufundował Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Uczennicom gratulujemy i dziękujemy.

Więcej…

Autor: W. Mączka

Zajęcia z języka angielskiego dla kandydatów na staż w Danii w ramach projektu nr: 2013-1-PL1-LEO01-38351: Staż w Aalborgu jako kreatywny komponent kształcenia zawodowego w zakresie grafiki komputerowej.

 • Uczniowie klas 3i, 3r środa, godz. 16:10-17:45, sala C139 w hotelu Centrum.
 • Uczniowie klas 2i, 2r poniedziałek, godz. 16:10-17:45, sala C139 w hotelu Centrum

Autor: J.Kałucka

29 kwietnia 2014 uczniowie klas II n i I n z opiekunami  D. Bednarek i J. Tchórzewską uczestniczyli w akcji: ”Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek ”, którą po raz dziewiąty  zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. Polegała ona na oczyszczaniu brzegów zbiorników wodnych i przyległych do nich terenów. Jezioro Popiel(Rzesznikowo) było miejscem działania naszych uczniów. Zebrali oni dużą ilość odpadów. ”Sprzątanie wokół…”  to nie tylko uporządkowanie wybranego terenu  z zalegających odpadów , ale również budzenie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody i promowanie postaw ekologicznych .W ramach tej akcji dodatkowo ważne było zwrócenie uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Dlatego uczestnicy, otrzymali odblaskowe smycze i breloki z diodami LED. Zakończeniem był wspólny grill nad czystym brzegiem jeziora.

Autor: J.Babiak

W dniu 24 kwietnia 2014 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się II edycja konkursu z wiedzy rachunkowości „Liderzy Rachunkowości’. Organizatorem przedsięwzięcia było Koło Naukowe „Storno” pod honorowym patronatem  Dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego  prof. zw. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego. Patronat merytoryczny był Dyrektor Instytutu Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. zw. dr hab. Teresa Kiziukiewicz.

Więcej…

Autor: A.Jasiulewicz

Uczniowie naszej szkoły Edyta Wojtków, Magdalena Wiśniewska, Bartosz Macko, Dawid Terefeńko, Katarzyna Piątkowska, oraz Małgorzata Kabacińska, zakwalifikowali się do ogólnopolskich pilotażowych zawodowych kursów e – learningowych opracowanych przez KOWEZIU w ramach projektu współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej.

 

Więcej…

Autor: A.Swastek

W dniach 8-11 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich i w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu odbył się etap centralny VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W etapie tym udział wzięło 32 osób z 27 szkół. Uczniom towarzyszyło 27 opiekunów.

Więcej…

Autor: J.Babiak

16 kwietnia 2014 w gmachu Politechniki Koszalińskiej, odbył się  V  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości, którego organizatorem jest Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Do konkursu przystąpiło 36 osób z 12 szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Kartuz, Gryfic, Koszalina a także odległej Wieliczki.  Uczniowie do zostali zakwalifikowaniu podczas etapu szkolnego. W finale uczestnicy zmagali się z pytaniami testowymi jak również z pytaniami otwartymi z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej, analizy finansowej jak również z zagadnieniami podatkowymi.

Naszą szkołę, reprezentowali uczniowie klasy IV e: Aleksandra Ciechanowska, Agata Ledzion oraz Mateusz Marejko.

Miło nam jest poinformować, że w ścisłej dziesiątce znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Morejko, zajmując bardzo dobre VII-miejsce.

Więcej…

Autor: W.Wojtaszek

15.04.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyły się targi edukacyjne dla uczniów kończących gimnazjum. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertami szkół naszego powiatu oraz wykonania testów predyspozycji zawodowych. Celem inicjatywy było umożliwienie bezpośredniego kontaktu uczniom gimnazjum z przedstawicielami szkół i instytucji (uczniami, nauczycielami i doradcami zawodowymi).

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie rzeczowe Hotelom: Arka Medical Spa, New Skanpol i Hotelowi Zdrojowemu Pro-Vita, dzięki którym było możliwe przygotowanie poczęstunku dla wystawców targów.

Organizatorami targów byli: Zespół szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Więcej…

Autor: J. Kałucka

15.04. w naszej szkole  odbyła się Olimpiada PCK z Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. Wykazując się dużą wiedzą z międzynarodowych przepisów i sposobów prowadzenia konfliktów zbrojnych, ochrony ich ofiar nasze uczennice Wołczyńska Magdalena I m, Bednarczyk Kamila i Milczarek Aleksandra III r wśród szkół ponadgimnazjalnych zajęły II –miejsce.
Uczennicom dziękujemy i gratulujemy sukcesu.
Opiekunem merytorycznym drużyny jest Pan G. Januszewski.

Więcej…

Autor: J.Kałucka

16.04.br .szkolna drużyna w składzie: K. Małacha III e (kapitan), M. Matczak IIIk, T. Wróbel Ia oraz D. Kita In  zdobyła II miejsce .Głównym celem Mistrzostw  jest propagowanie  wśród młodzieży zasad udzielania pierwszej przedmedycznej. Zawody odbywały się na terenie Powiatowej Straży Pożarnej. Organizatorzy przygotowali4 stacje, na których  drużyny musiały wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pomocy w różnych sytuacjach: złamaniach, opatrywaniach ran a także  znajomością  wiedzy  teoretycznej tym zakresie.

Więcej…

Autor: E.Wasilewska

W dniu 15 kwietnia 2014r. w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbył się kiermasz wyrobów wielkanocnych. Słodkie wypieki przygotowali praktykanci CKP pod nadzorem nauczycielek praktycznej nauki zawodu. Zapakowane w celofan wraz z zieloną gałązką bukszpanu, pięknie ozdobione mazurki, baranki, zajączki i babeczki drożdżowe  jeszcze raz przypomniały gościom i pracownikom warsztatów szkolnych o tym, że święta coraz bliżej. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wszystkim życzymy smacznego i bogatego Dyngusa.

Nauczycielki gastronomii Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich

Więcej…

Autor: J.Budzik

W dniach 23.03.2014r. do 28.03.2014r. nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu Joanna Zendran i Izabela Kowaluk oraz instruktor p.n.z. Beata Weryk wzięły udział w seminarium metodycznym we Francji w Lycee Jean Mannet w ramach projektu TOI, skupiającego się na transferze innowacji w ramach programu uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci, a zatytułowanego TWAINE (Trzecia droga w Europie).

Więcej…

Autor: A.Jasiulewicz

Uczniowie klas In, Io, Im zaprezentowali pokazy imitujące ewakuację gości i pracowników hotelu. Każda z klas napisała swój własny scenariusz przebiegu ewakuacji uwzględniając rodzaj hotelu, opis konkretnego dnia pracy w hotelu, przyczynę i przebieg ewakuacji, formę pomocy. Uczniowie wcielili się w wybrane przez siebie postaci gości hotelowych lub pracowników hotelu i zgodnie z poznanymi na zajęciach dydaktycznych zasadami ewakuacji i zasadami udzielania pierwszej pomocy odgrywali swoje role.

Więcej…

Autor: A.Jasiulewicz

Uczniowie klas gastronomicznych mieli możliwość poznania sprzętu gastronomicznego nie tylko w czasie zajęć dydaktycznych, podczas których wykorzystano prezentacje, filmy dydaktyczne z tego zakresu, ale także podczas bezpośredniego kontaktu z nowoczesnym sprzętem gastronomicznym.

Więcej…

Autor: W.Barta-Waszak

W czwartek 10.04. 2014 r. młodzież internacka wysłuchała kolejnej prezentacji na temat "Transplantacji". Jakub Hernoga z 3e przedstawił swoim rówieśnikom krótką historię transplantologii, opowiedział kto może zostać dawcą i biorcą procesie przeszczepu, kiedy takie zabiegi się wykonuje i dlaczego ważne jest podzielenie się częścią siebie, która może uratować komuś życie.

Więcej…

Autor: D. Antkiewicz

W dniu 12 kwietnia 2014 r. w laboratoriach Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu programistycznego „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”. Wśród 40 finalistów z całej Polski znalazło się dwóch uczniów klasy 4 Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik informatyk Adam Pietrzak i Mateusz Nowicki.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Mateusz Nowicki zdobył tytuł laureata, a tym samym indeks umożliwiający mu podjęcie studiów na Wydziale Informatyki ZUT.

Więcej…

Autor:M.Zalewa

DROGI   GIMNAZJALISTO

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak

w Kołobrzegu na rok szkolny 2014/2015 oferuje następujące kierunki kształcenia:

1. Technik hotelarstwa 
4-letnie - 60
2. Technik żywienia i usług gastronomicznych
4-letnie - 30
3. Technik ekonomista 4-letnie - 30
4. Technik organizacji reklamy 4-letnie - 30
5. Technik obsługi turystycznej 4-letnie - 30
6. Technik  informatyk 4-letnie - 28
7. Technik w zawodzie kelner 4-letnie - 30

Warunki przyjęcia:

 1. Składanie podań na wybrany kierunek od 12 maja 2014r. do  5 czerwca 2014 r. do godz.15.00 z załączonymi dokumentami:
  • podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej (wydruk z naboru elektronicznego),
  • kwestionariusz osobowy kandydata ( wydruk z naboru elektronicznego),
  • 3 aktualne fotografie (podpisane na odwrocie),
  • zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w wybranym zawodzie, wydane przez lekarza Medycyny Pracy
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w przypadku oddziałów integracyjnych

 2. od 18 czerwca 2014r. do 25 czerwca 2014r. do godz.15.00 kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół;

 3. od 27 czerwca 2014 r. do 1 lipca 2014 r. do godz. 15.00 należy dostarczyć:
  • kopię świadectwa ukończenia gimnazjum wraz z kopią zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył,
  • zaświadczenie komisji konkursowej (laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureata konkursu o zasięgu wojewódzkim okręgowym i ogólnopolskim),
  • opinię Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
 4. Ogłoszenie wyników rekrutacji  4 lipca 2014 r. o godz. 14.00

 5. Od 4 lipca 2014 r. do 8 lipca 2014 r.  do godz. 12.00 dostarczyć do szkoły oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz potwierdzić wolę podjęcia nauki w naszej szkole własnoręcznym podpisem

Szkolny regulamin rekrutacji znajduje się na naszej stronie internetowej - Statut rozdz. V. Statut

Zarządzenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty (Nr 7/2014)

Informacje o naborze na stronie internetowej: https://nabor.progman.pl/

 

W szkole obowiązuje:

 • kamizelka damska/ męska granatowa z logo szkoły - koszt 125,00 zł
 • identyfikator - 2 zł
 • dla uczniów technik żywienia i usług gastronomicznych od klasy I obowiązuje również ubiór służbowy kucharski: bluza damska/męska z logo szkoły - koszt 95 zł, spodnie kucharskie damskie/męskie - koszt 89,00 zł, zapaska - koszt 42,00 zł furażerka kucharska - koszt 25,00 zł - łączny koszt około 270,00 zł

Koszty ubioru pokrywają Rodzice.

Autor: J.Babiak

W dniu 28.03.2014 w naszej szkole odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wiedzy   z Ekonomii. Konkurs dedykowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i składał się z dwóch etapów. Do rywalizacji zgłosiło się 7 szkół m.in. z Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dygowa, Drzonowa, Mrzeżyna oraz Wrzosowa.

Więcej…

Autor: A.Sawicka-Kucybała

Dnia 16.04.2014 w auli szkoły odbędzie się drugi etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego zakwalifikowało się 10 drużyn dwuosobowych. Uczestnicy będą m.in. pisali test z zadaniami otwartymi i odpowiadali na pytania quizowe, jak również wykażą się znajomością przysłów niemieckich. Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni cennymi nagrodami.

Autor: A. Sawicka-Kucybała

Od 1.02.2014 do 31.03.2014 w  wybranych klasach I-III naszej szkoły uczniowie pod kierunkiem zainteresowanych nauczycieli germanistów przeprowadzili wykonanie projektu „Kraje niemieckojęzyczne i ich atrakcje”. Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom  informacji ogólnych dotyczących Niemiec, Austrii i Szwajcarii i rozbudzenie w nich ciekawości w stosunku do tych krajów. Uczniowie w grupach przygotowywali prezentacje w języku niemieckim o niemieckich krajach związkowych (landach) oraz o Austrii i Szwajcarii. Prezentacje te zostały następnie zebrane i ocenione przez nauczycieli, a najlepsze z nich prezentujemy na naszej stronie internetowej. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli do zapoznania się z efektem końcowym projektu.

Więcej…

Autor: nauczyciele gastronomii

Dnia 10 kwietnia w sali numer 9 odbędzie się pokaz połączony z kiermaszem wypieków wielkanocnych. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!

Więcej…